Pytania i Odpowiedzi

1. Różnice pomiędzy kolektorami bezciśnieniowymi, a ciśnieniowymi:

Podgrzewacze wody w ofercie SANKO działają w okresie kiedy nie ma mrozów, a więc w praktyce jest to okres od marca do października.

Owszem jest możliwość dogrzewania wody w zimie grzałką w kolektorze ciśnieniowym, natomiast rury doprowadzające i odprowadzające wodę są mocno narażone na ujemne temperatury, co może skutkować zamarznięciem oraz rozszczelnieniem/uszkodzeniem systemu.

"Systemy całoroczne" kosztujące kilkukrotność naszych zestawów (powyżej 10.000 zł) są bardziej złożone, składają się z różnych pomp oraz wymagają corocznego serwisu. Ich skuteczność w okresie zimowym jest znacznie obniżona, ze względu na pochmurne i deszczowe dni, a także na krótki czas świecenia słońca.

2. Czym się różni kolektor galwanizowany od tego ze stali nierdzewnej?

Kolektory mają te same podzespoły (grzałkę, anodę, zawór bezpieczeństwa).

Każdy ma zbiornik wewnętrzny na wodę jest wykonany ze stali nierdzewnej 1.2mm o symbolu SS 304 2B (wysoka jakość!)

Różnica polega na wykonaniu i wyglądzie zewnętrznym.

Galwanizowany (symbol G) to zbiornik i stelaż, który przechodzi proces zabezpieczania i jest galwanizowany, następnie jest malowany proszkowo w kolorze czarno-szarym jak na zdjęciach:

Stal nierdzewna (symbol SS) to stelaż i zbiornik zewnętrzny w całości wykonany ze stali nierdzewnej jak na poniższych zdjęciach:

3. Uproszczony schemat działania kolektora słonecznego.

4. Jak wygląda rura HEAT-PIPE w kolektorach ciśnieniowych?

Rura z kolektorów ciśnieniowych wykonana jest ze szkła borokrzemowego. Aby zapobiec stratom cieplnym pomiędzy dwiema warstwami szkła znajduję się próżnia. W rurach zastosowano specjalną warstwę absorpcyjną ALN/AIN-SS/CU z dodatkiem miedzi, dzięki której wnętrze rury może nagrzać się do ponad 250 ºC.
Jeżeli uszkodzimy rurę heat-pipe cały układ będzie nadal działał, a spadnie jedynie wydajność układu. Wymiana rury nie wiąże się z opróżnianiem układu z wody.

Oferta na sklepie - LINK.

5. Jakie rury stosujemy w kolektorach bezciśnieniowych?
Vacuum tube - zdjęcie poniżej. Rura próżniowa będąca częścią kolektorów bezciśnieniowych wykonana jest ze szkła borokrzemowego. Aby zapewnić izolację oraz zapobiec stratom cieplnym pomiędzy warstwami szkła zastosowano próżnię. Aby zapobiec utracie ciepła i utrzymać jak najwięcej energii wewnątrz rur zastosowano nową warstwę absorpcyjną ALN/AIN-SS/CU z dodatkiem miedzi. 

Oferta na sklepie - LINK.

6. Wymiary kartonów:


Zbiorniki kolektorów ciśnieniowych: 

  • 100L: 111 x 48 x 50 cm
  • 150L: 151 x 48 x 50 cm
  • 200L: 191 x 48 x 50 cm
  • 240L: 223 x 48 x 50 cm

Rury Heat Pipe - pakowane w pakietach:

  • 10 szt: 194 x 33 x 17 cm
  • 12 szt: 194 x 27 x 23,5 cm
  • 15 szt: 194 x 33 x 24 cm

 

7. Jak poznać czy rura w kolektorze jest uszkodzona? 

Rura próżniowa przy defekcie rozszczelnienia się zmienia barwę, a także traci swoje właściwości. Dotyczy to zarówno rur heat pipe (kolektory ciśnieniowe) jak i vacuum tube (kolektory bezciśnieniowe). Przy rozpakowaniu opakowania zbiorczego należy zwrócić na barwę rur oraz sprawdzić czy nie nastąpiło stłuczenie podczas transportu.

uszkodzona rura

8. Jak zainstalować rurę Heat Pipe? 

To proste! 

Przed włożeniem rury do zbiornika należy ją posmarować pastą termoprzewodzącą (jest w zestawie), aby lepiej przewodziła ciepło.

A następnie osadzić ją w koszyczku na dole stelaża.

9. W jaki sposób pakowane są kolektory wysyłane kurierem?

✅ Palety wysyłamy na terenie całego kraju renomowaną firmą RABEN (dużym operatorem logistycznym). Awizację codziennie do 12:00. Odbiory 12:00-16:00. Dostawa do 48h czyli w dwa dni.
✅ Koszt wysyłki: przedpłata 300 PLN / pobranie czyli płatne przy dostawie 350zł.
✅Wszystkie kolektory wysyłamy na dedykowanych paletach o wymiarach 200x80cm.
✅Rura gratis ➕
✅Wszystko spięte dwoma pasami, aby unieruchomić towar.
✅Całość dodatkowo zabezpieczona jest licznymi kartonami oraz folią stretch, naklejkami ostrzegawczymi, a także stożkiem "nie piętrować".
✅W kopercie znajdą Państwo Fakturę Imienną, naszą instrukcję w języku polskim, a także ulotki i broszury informacyjne Sanko
❌ Gdyby coś było uszkodzone to postaramy się to dosłać możliwie najszybciej. W przypadku uszkodzenia rur (ponad jedną gratisową) to wysyłamy przy okazji innych zamówień. Pojedyncze rury są wrażliwe na transport i pracę kurierów. Najbezpieczniej je wysłać w daną okolicę z innym kolektorem.

10. Skąd pochodzą zdjęcia umieszczone w ogłoszeniach? 

Wszystkie zdjęcia są naszego autorstwa. Nie kopiujemy z innych portali krajowych lub zagranicznych. Zdjęcia wykonujemy przedmiotom, które fizycznie posiadamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
sanko.com.pl Reviews with ekomi-pl.com
Sklep internetowy Shoper.pl